Партизан подготвува експлозија: Џалил Окафор доаѓа во Белград!?

На три дена пред почетокот на новата сезона во Еврокупот, поранешниот европски шампион се поврзува со довчерашниот НБА играч Џалил Окафор.

Минатата сезона тој ја заврши во Детроит, пред 20-тина дена потпиша за Атланта, но во понеделникот доби отказ од овој тим, па сега е слободен играч, без ниедна понуда од НБА лигата.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.