Паѓа рекордот на Тоти, Џеко влегува меѓу легендите!?

Рома повторно ќе се обиде да стигне до завршницата на Лигата на шампионите иако никој не верува дека може да нашрави изненадување.

Но, голем мотив за успех на римскиот клуб има босанскиот репрезентативец Един Џеко кој може да се запише во историјата на Рома. Иако кратко време го носи дресот на „волчицата“, Џеко е на три гола од најдобриот стрелец на Рома во Лигата на шампионите, Франческо Тоти.

Поранешниот капитен има 17 гола, Џеко 14 и со три погодоци во дуелите со Порто може да се израмни. Со оглед на тоа што оваа сезона можеби е последна за Џеко во Рома, овие дуели се последна шанса за него.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!

Докторот му најавил дека ќе умре, а тој почина следниот ден за време на натпревар