Оваа репрезентација на Словенија е поефикасна од Дрим-тимот од 1992 година

По триумфот против Аргентина со 118-100, словенечката селекција ја победи Јапонија со 116-81 и по првите две кола од олимпискиот турнир има вкупно 234 постигнати поени.

Тоа е подобро дури и од ефектот во првите два натпревара на Дрим-тимот на САД од Олимписките игри во Барселона.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.