Ова го може само во Македонија: Од бизарни причини одложен првио финален меч во одбојка

Имено, како што информираат од Џио Струмица, финалната серија за шампион на Македонија во одбојка нема да започне навремено.

Причината е мошне бизарна, но во исто време и жална, а тоа е што салатата на Шутово во Кичево поради врнежите од дожд, прокиснала.

Ова е само ушт еден показател какви ни се условите за спорт и целокупната инфраструктура.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Српската одбојкарка ги изненади сите – позираше потполно гола

Ваучер – ФИЈАСКО: Сите се незадоволни – прстите вперени во АМС

(ВИДЕО) Тоше Зафиров со вардарова песна и комитски знамиња до историско злато

(ФОТО) Атрактивната УФЦ шампионка победата ја прослави потполно гола

Одбојкарите со проверени сили ќе настапат на ЕП: Селекторот Матијашевиќ го објави списокот

(ФОТО) Малер за БК Вардар: Украдено брендираното возило – се нуди награда за пронаоѓање

Неприкосновени: Џио Струмица старо-нов шампион на Македонија!

Шокантно видео: Како му „прсна“ ногата по дигањето на 250 килограми

Не прокиснала салата – прокиснале сертификатите