Осум и пол милиони луѓе останаа разочарани, а причината е Дилета Леота

Италијанската новинарка Дилета Леота важи за најпопуларна во својата област.

Атрактивната новинарка со години го гради своето име ширум Италија и Европа, а колку ја сакаат говори фактот што на Инстаграм ја следат осум и пол милиони луѓе.

Таа пред неколку дена ја шокираше јавноста со изјавата дека е подготвен да го соблече гола доколку дојде до неочекуван резултат во Лигата на шампионите.

Имено, Италијанката вети дека ќе позира без ништо на неа доколку Барселона слави против Баерн на Алијанц Арената со три или повеќе гола разлика, што реално, тешко беше да се очекува.

На крај не само што не победија Каталонците, туку и загубија, па така пропадна и ветувањето кое со нетрпение го очекуваа многумина