Огромно признание за Димитријевиќ

Втора година по ред, македонскиот репрезентативец е една од ѕвездите во подем во второто по квалитет клупско натпреварување во Европа.

Лани беше во топ-3, а сега е на второто место во анкетата што ја спроведува Еврокупот пред почетокот на Топ-16 фазата.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.