Огњен Врањеш за првпат се огласи по секс-скандалот со Карлеуша

Фудбалерот Огњен Врањеш кој по секс-скандалот  со пејачката Јелена Карлеуша се најде во огромни проблеми, се реши за белгиските медиуми за првпат јавно да проговори.

Босанецот остана без место во националниот тим на БиХ сооглед на тоа што Просинечки го пречкрта од списокот, а исто така беше протеран и од првиот тим на Андерлехт.

Неправедно е што се уште сум жртвено јагне. Тоа е приватен живот. Никој не може да ме обвини за недостаток на посветеност и професионалност. правам тоа што ќе ми кажат. Не можам повеќе од тоа, имам договор и морам да го почитувам. Не сум фудбалер кој игра на ветувања, Кога ги прашав зошто сум префрлен воБ тимот, јасно ми рекоа: „Андерлехт не сака да им пречи на своите таленти со играчи кои немаат иднина во клубот“ , изјави Врањеш и додаде:

„Можам само да им помогнам на младите. Имам искуство, играв во ЛШ и ЛЕ и сум бил на Светското првенство во Бразил. Дури сега треба да добијам минутажа, а и би се чувствувал подобро, би заработувал со работа. И би го задржал натпреварувачкиот дух. Редовно тренирам, само затоа што мислам дека можам да направам нешшто за Андерлехт. Но во разговорите со Мишел Вершхјерен јасно почувствував дека дефинитивно е готово. Клубот веќе нема да го менува своето мислење“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Вест за историја – тој е слеп, а истрча полумаратон во Њујорк

Што се нема да им текне: Последната тренерска мастика на Фергусон продадена за богатство

Каква идеја, каков момент – навивач на „топчиите“ направи забавна најава на аеродром: Арсенал води 1:0!

ЛЕТЕН ФУДБАЛСКИ КАМП ПАНДЕВ 2019

(ВИДЕО) Вон повторно се соблече: Американката сега се надмина

Циркус во Паргвај: Тренерот спиел со жената на играчот, а друг играч спиел со неговата жена

(ФОТО) Го ограбил својот клуб за да троши на секси модел

(ФОТО) Порно актерката го издаде фудбалерот: Помал пенис немам видено во животот

(ФОТО) Во Кратово е журката – ваква ВИП ложа нема ни на Камп Ноу