ОФИЦИЈАЛНО: Тренерот на Бостон суспендиран цела сезона

Тренерот на Бостон Селтикс, Име Удока доби суспензија и ќе ја пропушти цела сезона 2022/23 поради кршење на клупскиот правилник.

Вакво нешто беше најавено уште вчера, кога американските медиуми открија дека имал сексуална врска…

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.