Официјално: Северна стана и македонската кошарка

МКФ го промени името и стана Кошаркарска федерација на Северна Македонија

По препорака на Македонскиот Олимписки Комитет, а по барање на Агенцијата за Млади и Спорт, Македонската кошаркарска федерација на денешното Собрание го промени името во Кошаркарска федерација на Северна Македонија.

Новото име е едногласно изгласано на денешното Собрание.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уште еден македонски репрезентативец се обврза на верност кон МЗТ Скопје

МЗТ Скопје по тренерот Кочов, објави уште едно важно останување во тимот

МЗТ Скопје нема да менува: Кочов потврден

Мундобаскетот посиромашен за уште една ѕвезда: Австралија без главниот играч

Сведоштво од прва на човекот кој бил во другиот автомобил при сударот со Кузмиќ

(ВИДЕО) Борба со времето: Кузмиќ со хеликоптер итно пренесен во Белград

Фото: Кошаркарот на Црвена Звезда во кома по страшната несреќа – автомобилот уништен

Залудно го префрлаа во Црвена Звезда – Теодосиќ си најде нов клуб

Спектакл на Западот: Блокбастер меѓу Оклахома и Хјустон