(ОФИЦИЈАЛНО) Барселона го потврди големиот трансфер

Повеќе нема дилеми, она што уште рано од утрово се најавуваше, пред неколку моменти доби и официјална потврда.

Каталонците објавија дека французинот Антоан Гризман е нов фудбалер откако Барселона ја активираше трансфер клаузулата од 120 милиони евра кои легнаа на сметката на Атлетико Мадрид.

Гризман о Барселона ќе потпише петгодишен договор со истек до 30 јуни 2024 година, а неговата актуелна откупна клаузула ќе биде 800 милиони евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Интер со нова понуда за Лукаку, Јунајтед конечно би можел да прифати

Се е јасно: Кутињо со својот последен потег потврди дека си заминува од Барселона

ПСЖ си донесе ново засилување – од Борусија Дортмунд

Шкендија шокирана и елиминирана во 91 минута во Скопје: Номе Калју во следната фаза

Агентот на Бејл се огласи за можниот трансфер или позајмица

ВИДЕО: Игуаин и Роналдо на тренинзите, како желка и зајак

Мурињо се шегува со Конмебол: И Роналдо може пред Меси да ја освои Копа Америка

Има и такви фудбалери: Ја одби Барселона за да остане во Манчестер Јунајтед

Екс фудбалерот на Арсенал: Не знаев што правам при трансферот во Барселона