(ОФИЦИЈАЛНО) Барселона го потврди големиот трансфер

Повеќе нема дилеми, она што уште рано од утрово се најавуваше, пред неколку моменти доби и официјална потврда.

Каталонците објавија дека французинот Антоан Гризман е нов фудбалер откако Барселона ја активираше трансфер клаузулата од 120 милиони евра кои легнаа на сметката на Атлетико Мадрид.

Гризман о Барселона ќе потпише петгодишен договор со истек до 30 јуни 2024 година, а неговата актуелна откупна клаузула ќе биде 800 милиони евра.