Одлично одиграно, Антонио: Конте дебело ќе го наплати својот отказ

Италијанскиот стручњак Антонио Конте не сакаше да си поднесе оставка од менаџерската функција во Челси и тоа од добро познати причини.

Тој има договор и за следната сезона и раководството на премиерлигашот сега мора да му плати отштета. Таа ќе изнесува 9,5 милиони фунти, колку што треба да му биде платата за претстојната година.

Поранешниот италијански селектор го презеде Челси во 2016 година и освои една титула во Премиер лигата и една во ФА Купот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Модриќ и Ракитиќ заминуваат во пензија, но Хрватска ќе има страшен тим и на СП во Катар!

Се распаѓа шампионскиот тим на Реал: По Зидан и Роналдо си одат уште две големи ѕвезди!

Изненадување од „Олд Трафорд“: Мурињо понудил 180 милиони за двајца, ова е знак дека Погба си оди!?

Вести од Ливерпул: Денеска пристигнува големата ѕвезда, но следува разочарување за навивачите

Фудбалот е чуден: Никогаш не ни настапил за својата земја, но од Русија се врати со златен медал!?

Драмата заврши среќно: Шкотскиот навивач е пронајден

Не можеше полошо: Наинголан се повреди!

(ФОТО) Навивачите се кренаа на востание: Јунајтед никогаш немал погрд дрес

Тетовци ќе бркаат „шерифи“: Шкендија го дозна следниот противник во ЛШ