Од толку гиганти во европскиот спорт, најголем кошмар за Реал е – ЦСКА

Помина половина од сезоната и Реал Мадрид одигра натпревари со најголемиот дел од екипите во фудбал и сите можни ривали во кошарка.

Излезе дека покрај Барселона, Атлетико, Рома во фудбалскиот дел и Фенербахче, Барселона и останатите во кошаркарскиот, најмногу проблеми на „кралскиот клуб“ му направи ЦСКА Москва. Во фудбалската Лига на шампиони рускиот тим два пати го победи Реал при што вториот триумф на „Бернабе“ беше историски затоа што тоа е најтежок пораз на овој клуб на домашен терен во елитното натпреварување во неговата историја.

Исто е и во кошаркарската Евролига каде пред два дена Реал го претрпе и вториот пораз, сега на гости. Ова значи дека Спортското друштво ЦСКА оваа сезона има 4-0 против Спортското друштво Реал. Ниеден друг клуб нема таков биланс против мадридскиот гигант оваа сезона.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Комичниот тајм-аут на Звезда: Коуч, ако стават некој висок на терен…

(ВИДЕО) Го нема Нејмар – нема проблем: Ете зошто Мбапе го нарекуваа „вонземјанин“

Човиќ, првиот човек на Ц.Звезда „плаче“ по поразот од Партизан: Како да честитам за нешто што е украдено

Дали со ова Мурињо најави кој клуб ќе го презеде: Ништо не сокри од новинарот

(ВИДЕО) Икарди во живо ја проследи пораката од фановите на Интер: Предавнику, оди си!

Денес нова трагедија го потресе регионот: На натпревар почина 19-годишен фудбалер

Реал беше понижен од Џирона, а се најде „маж“ од нивните редови кој призна: Јас сум виновен за се!

Мурињо даде одговор дали и колку го гледа Јунајтед по отказот во декември

Фелипе од Вардар со жестока порака до ФФМ: Срамота, МАФИЈА!