Од нигде – никаде: И Пелистер следната сезона ќе игра во Лигата на шампионите

Деновиве се погласни се шпекулациите дека екипата на Еурофарм Работник сака да се фузира со Пелистер, поточно да го купи овој клуб.

Оваа информација денес ја потврдија и до Општна Битола каде пристигнало барање од Еурофарм Работник, за купување на акциите на РК Пелистер.

Ова за Тера ТВ го потврди Борче Корлевски советник од СДСМ и претседател на комисија за спорт во Советот на Битола.

Инаку општина Битола е целосен сопственик со 100 проценти акции во РК Пелистер.

На следната седница на Советот, како што вели Корлевски пред советниците ќе се најде оваа точка на дневен ред.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Осумина денес парафираа нова верност кон „работниците“

Пановски го објави списокот за ЕХФ шампионатот во Италија

Металург се засили со нов Грузиец -Кбилашвили: Доаѓам во земја во која ракометот е спорт број еден

ВАРДАР ИМА СЕ: Титула, најдобри играчи и – АСИСТЕНЦИЈА НА СЕЗОНАТА!

Директорот на Вардар за новот засилување: Иако е млад, препознавме квалтет кој очекува да доби и потврда

Европскиот шампион со ново засилување: Вардар се засили со Словенец

Голема трагедија во Полска: Ракометарка од Русија се удави во езеро

Конечно: Ракометарите на плажа на последниот меч до прва победа

Голот на Металург ќе го брани екс чуварот на Вардар