Од лошо – полошо: Лејкерс загуби од Клиперс, Леброн го има најкомичниот момент на средбата

Очигледно дека работите не функционираат во таборот на „езерџиите“, тие минатата ноќ беа поразени од градскиот ривал Клиперс со 105:113, а од ден во ден, тие се, се подалеку од пласман во плеј офот.

Лејкерси повторно одиграа еден половично добар натпревар, иако имаа добар почеток, по првата четвртина водеа со 34:26.

Потоа до крајот на последната четвртина, Лејкерс беше постојано во негатива, па не успејаа до крајот да го победат Клиперс.

Колку лоша координација имаат играчите на Лејкерс во играта, сведочи и видеото каде Кузма од Лејкерс го турка Леброн да му прави блок на противникот во обид за три поени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Херојско второ полувреме за МЗТ Скопје во Сараево кое им донесе победа во АБА2

(ВИДЕО)Харден постави нов рекорд и влезе во историјата на НБА: Зад себе ги остави Брајант и Џордан

КРАЛОТ СЕ НАЛУТИ: Леброн си ја кажа својата мака по последниот пораз

ВИДЕО: Навивачката група „Фантоми“ знаеше како да го пречека Кожув по победата над МЗТ

Во најава интересен Мундобаскет: Ждрепката ги даде групите за Кина 2019

Во МЗТ Скопје гневни – испратија соопштение до МВР: До кога вака?

Ударна вест од кошарката: Олимпијакос доаѓа во АБА лигата?

(ВИДЕО) Летаа боксови во НБА: Жестока тепачка меѓи Ибака и Крис

Гостивар победата ја посвети на загинатите, па по мечот порача: Вечерва и НБА тим да гостуваше, ќе беше поразен