Од АМСС со реакција: Шокирани сме од ова што се случи во нашите простории..

Како бомба од соседството одекна информацијата дека е убиен претседателот на Авто мото сојузот и претседател на РК Црвена Звезда, Мирко Бутулија.

Во процедурата допрва треба да се расветли мотивот за убиството, а единствено сомнително е зошто секретарот на АМСС посегнал по животот на неговиот добар пријател Бутулија.

Веќе се шпекулира дека станува збор за нивна лична пресметка низ кулоарите во нашето соседство, но тоа допрва треба да биде потврдено.

Во меѓувреме од АМСС излегоа со соопштение:

Изразуваме големо жалење поради овој немил настан кој се случи во нашите простории, во кој нашиот претседател и пријател Бутулија настрада од генералниот секретар Предраг Ѓурѓев. Шокирани сме и длабоко потресени од денешната случка, повеќе информации ќе дадат надлежните“, порачаа од АМСС.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ТРАГЕДИЈА: За време на тренингот почина носителот на сребро од СП

За „влакно“ ја избегнале трагедијата: Репрезентацијата на Бангладеш била во џамијата – открија како се спасиле

(ВИДЕО) Протече снимка од нападот: Мекгрегор бесен го уништи телефонот на фанот

Нов скандал на Конор Мекгрегор: УФЦ ѕвездата уaпсена во Мајами

Доминација на сноуборд клубот ХМКД на државното првенство во Маврово

Незапамтена инвазија на странци во македонската одбојка: Од Бразил, Украина, САД, Австралија, Бугарија….

Крај на кариерата за Кро Коп: Хрватскиот борец имал мозочен удар!

(ВИДЕО) Хабиб бесен како рис повторно влета во рингот откакo брутално беше нокаутиран неговиот братучед

(ВИДЕО) Стравичен пад од кој се леди крвта – крај на сезоната за двократната светска шампионка