Од АМСС со реакција: Шокирани сме од ова што се случи во нашите простории..

Како бомба од соседството одекна информацијата дека е убиен претседателот на Авто мото сојузот и претседател на РК Црвена Звезда, Мирко Бутулија.

Во процедурата допрва треба да се расветли мотивот за убиството, а единствено сомнително е зошто секретарот на АМСС посегнал по животот на неговиот добар пријател Бутулија.

Веќе се шпекулира дека станува збор за нивна лична пресметка низ кулоарите во нашето соседство, но тоа допрва треба да биде потврдено.

Во меѓувреме од АМСС излегоа со соопштение:

Изразуваме големо жалење поради овој немил настан кој се случи во нашите простории, во кој нашиот претседател и пријател Бутулија настрада од генералниот секретар Предраг Ѓурѓев. Шокирани сме и длабоко потресени од денешната случка, повеќе информации ќе дадат надлежните“, порачаа од АМСС.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Не прокиснала салата – прокиснале сертификатите

Ова го може само во Македонија: Од бизарни причини одложен првио финален меч во одбојка

ВИДЕО: Најлуд потег како завршница за трка на 400 метри – се фрли со глава кон целта

(ФОТО) Италијански одбојкарки освоија титула, па се соблекоа голи

(ФОТО) Додека го освојуваше Скопскиот маратон, на Тирунех од Етиопија му испадна половиoт орган

(ВИДЕО) Мекгрегор како што досега го немате видено

Им нема рамен: Џио Струмица го освои Купот на Македонија

(ВИДЕО) Ова мора да се погледне: Хабиб со реванш – повторно се бореше со мечка

Драматично видео – давајки интервју, убавицата одбојкарка се сруши пред камерата