Очајно второ полувреме на Металург за нов пораз во ЛШ

Ракометарите на Металург, вечерва повторно се поразени во рамките на Лигата на шампиони од екипата на Спортинг Лисабон со 24:31.

Иако можеше да се види добра игра на одредени моменти на почеток од средбата, сепак до крајот не така искусниот состав на Брестовац не издржа пред поквалитетниот Спортинг.

Момците од Автокоманда имаа еден гол предност на полувреме, одлична реализација и се што треба за да се добие еден натпревар, но неверојатниот пад и недоволна концентрација во вториот дел, им го уништи натпреварот.

Првиот дел заврши со предност од 18:17, додека вкупно гледајки, во вторите 30 минути, Металург постигна само 6 голови додека противникот 14 и тука беше решен натпреварот.

Димитар Димитриоски беше најефикасен со 5 голови, а голманот Томовски одличен со 14 интервенции, но и тоа севкупно не беше доволно за победа.

Тимот на Металург следно коло гостува во Турција, кај Бешикташ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Октоподот Арпад: Штербик продолжува со своите магии

ВИДЕО: Со 30 добри минути не се победува Барселона – Вардар се загуби во вториот дел, цепелинот најдобра акција

Еурофарм Работник патува во Берн со +10 за реванш пресметката (29:19)

ВИДЕО: Вардар со гол негатива во Блауграна – Милосављев херој, Дисингер со луциден лоб-гол

Нов пораз во Лигата на шампионите: Металург загуби и од Бешикташ

Парондо: Мораме да го подобриме нападот против Барселона

(ВИДЕО) ЕХФ му симна капа на Скубе: Вардарецот е симбол за фер-плеј

Лазаров со добар учинок – Нант забележа нова победа во Франција

ПСЖ ја гази конкуренцијата во ЛШ – се е полесно кога за кормилар го имате Раул!