Објавено како до карти за Македонија – Грција: Мора да бидете брзи

Во изминатите денови многу навивачи прашуваа каде и кога ќе бидат пуштени картите за дуелот помеѓу Македонија и Грција.

Истите од денеска и официјално се пуштени во продажба. Оваа среда ќе се игра во Струмица в недела во салата „Парк“. Цената на картите изнесува 200 денари и истите може да се набават само во градот домаќин на овој дуел, поточно МкТикетс во Струмица и Кафе бар Концепт.

„Поради специфичноста на натпреварот, малиот капацитет на салата и насоките од организаторот, билетите во строго ограничен број“, стои на официјалната страница на МКТикетс.

Македонија на овој меч ќе бара реванш за поразот во Кожани, а секако и заверка на првото мест во групата што нои полесна ждрепка за ЕП 2020 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Селекторот Брестовац направи три измени за дуелот против Грција

(ВИДЕО) Сестрите се ХИТ: Промовирана во целост песната посветена за Вардар

(ФОТО) Момир Илиќ во Вардар !?

Писонеро: Во Вардар доаѓам со јасна цел!

Вардар и во новата сезона ќе биде дел од ЛШ – место бараат уште две наши екипи

Столе успешно опериран – Брестовац ќе го нема на располагање против Грција

Се случува и тоа во спортот – Грција вечерва и направи огромна услуга на Македонија

(ФОТО) По Борозан, денес уште двајца екс вардарци позираа за новите клубови

(ВИДЕО) Турците направија „пеколна“ атмосфера – Македонија на крај ги замолкна