Објавена божиќната програма во НБА: Јокиќ дебитира, Дончиќ ќе го пречека Леброн

Двојниот последователен МВП во НБА, Никола Јокиќ конечно ќе заигра на Божиќ, во најатрактивната дневна програма во лигата.

Со својот Денвер Нагетс, српскиот ас ќе го пречека Феникс и првпат во својата кариера ќе се појави на терен на денот кога играат најголемите ѕвезди.

Целиот текст и божиќната програма погледнете ги на следниот ЛИНК.