Објавен составот на Еурофарм Пелистер за мечот со Веспрем

Единствениот македонски учесник годинава на Ф4 турнирот од СЕХА е битолски Еурофарм Пелистер.

Пред малку беа објавени пријавените ракометари на Еурофарм Пелистер за натпреварот против Веспрем:

– Урбан Лесјак

– Марко Кизиќ

– Гоце Ојлески

– Цветан Кузманоски

– Мохамед Суси

– Руди Сери

– Емилијан Ѓорговски

– Павле Атанасијевиќ

– Вилсон Дејвис

– Марио Танкоски

– Мирко Радовиќ (капитен)

– Усама Хосни

– Ненад Костески

– Денис Васиљев

– Жарко Пешевски

– Милорад Кукоски

тренер:

Ларс Валтер