Новинар на француската Канал + шпекулира за можен голем трансфер на релација Ливерпул – Мадрид

Новинар од француската телевизија Канал + изнел интересна информација на неколку недели пред отварањето на летниот трансфер периодот.

Првенствата ширум Европа полека привршуваат, па доаѓа време за летно проветрување, а некаде и детално реновирање.

Но она што го изнесе како информација Филипе Карајон, е доста атрактивно и би било сензационален трансфер доколку се оствари.

Карајон тврди дека Реал Мадрид стапил во неофицијален контакт со фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах, да се распраша за можен трансфер.

Од тоа се уште нема никакви цврсти докази и индикации, но доколку ова по се, се оствари, тоа ќе биде неверојатна трансфер приказна ова лето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Реванш за минатата сезона: Драгон преку Тиверија до Куп титула

Иако е крај на сезоната – еден фудбалер на Јунајтед остана да тренира и понатаму: На одмор ќе оди со личен тренер

(ФОТО) Фотката од финалето на Купот на Србија го обиколи цел свет

Арсенал наскоро ќе го претстави првото засилување, а навивачите се огорчени

„Ѓаволите“ разоткриени: Ова е првиот неуспех на Јунајтед во летниот преоден рок

Како ќе изгледа составот на Аргентина на Копа Америка по фијаското на Мундијалот?

Во Сити се изнервираа: Престанете со лагите!

Како изгледа патувањето до Баку за Англичаните: Осум дена, четири лета, 24 часа со воз…

Ништо не се знае во ПСЖ – ни дали ќе останат Мбапе и Нејмар!