Новата сезона во НБА почнува со пресметка меѓу Леброн и Кари

Актуелниот шампион ќе ја отвори новата сезона во НБА лигата, а првиот дуел ќе биде вистински спектакл за љубителите на кошарката.

Противник на Голден Стејт ќе биде Лос Анџелес Лејкерс…

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.