Новак, па зарем Владимир Путин е човек кој може да биде одбиен?

Претседателот на Русија, Владимир Владимировиќ, Путин, е еден од највлијателните политичари во светски рамки и ретко кога го одбиваат за дружба, но Новак Ѓоковиќ успеал да го одбие.

За време на Зимските олимписки игри во Сочи 2014 година, тој го поканил Новак Ѓоковиќ на хокеарски натпревар помеѓу Русија и Америка.

Меѓутоа поради зголемената агенда тој период, Новак Ѓоковиќ го одбил повикот да уживаат заедно во хокеарски меч.

Новак играше на турнирот во Дубаи и неможеше да дојде. Многу е зафатен затоа што сака да стане најдобар играч на сите времиња“, порачал тогаш таткото на Новак Ѓоковиќ, Срѓан, пренесува Tennis World USA“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СКАНДАЛОЗНО: Веќе не се сокрива дека се мести за Федерер – оваа изјава е доказ за тоа

(ФОТО) Досега невидена фотографија од Ѓоковиќ како дете – Ноле комплетно ги изненади фановите

Надал: Зошто немав план Б против Ѓоковиќ во Мелбурн

(ФОТО) Руската тенисерка се соблече потполно гола

Бекер открива како го форсирал Ѓоковиќ да го победува Надал

Тони Надал сакаше да ја каже вистината, но сепак му фати и сеир на Рафа Надал!

Податокот кој Ѓоковиќ треба да го оствари доколку сака да го мине Федерер во водство на АТП

Јубилеј за Федекс: На денешен ден пред 15 години почна неговиот поход во „белиот спорт“

Надал после поразот од Ѓоковиќ на Австралија Опен ја донесе најважната одлука во животот