Новак, па зарем Владимир Путин е човек кој може да биде одбиен?

Претседателот на Русија, Владимир Владимировиќ, Путин, е еден од највлијателните политичари во светски рамки и ретко кога го одбиваат за дружба, но Новак Ѓоковиќ успеал да го одбие.

За време на Зимските олимписки игри во Сочи 2014 година, тој го поканил Новак Ѓоковиќ на хокеарски натпревар помеѓу Русија и Америка.

Меѓутоа поради зголемената агенда тој период, Новак Ѓоковиќ го одбил повикот да уживаат заедно во хокеарски меч.

Новак играше на турнирот во Дубаи и неможеше да дојде. Многу е зафатен затоа што сака да стане најдобар играч на сите времиња“, порачал тогаш таткото на Новак Ѓоковиќ, Срѓан, пренесува Tennis World USA“.