Новак Ѓоковиќ ќе остане без Иванишевиќ од понеделник

Новак Ѓоковиќ ќе влезе во втората недела од Вимблдон, без помошта на Горан Иванишевиќ.

Прославениот хрватски тенисер ги изненади во јавноста кога минатата недела, ден пред почетокот на Вимблдон, објави дека ќе го тренира Ѓоковиќ.

Горан тогаш во разговор со медиумите од соседството, рече дека најверојатно ќе мора да го напушти Лондон на почетокот од втората недела, што сега се обвистини.

Ѓоковиќ во Лондон ќе остане со старата екипа, долгогодишниот тренер Марјан Вајда, физиотерапевтот Милјан АМановиќ и кондициониот тренер Гебхарт Фил Грич, но за подетален договор со Иванишевиќ ќе мора да седнат и да преговараат на маса по Вимблдон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тони Надал околу тоа за кој навиваше Рафа во финалето на Вимблдон

(ФОТО) Цензура на најако: За медиумите во Албанија не постои Ѓоковиќ

Ноле по новата титула на Вимблдон ги израдува фановите во Македонија

Љубомората е опасна работа: Ѓоковиќ никогаш нема да биде популарен како Федерер или Надал

(ВИДЕО) Мирка не можеше да гледа, а Роџер на крајот ја разочара: Клучниот момент во финалето

(ФОТО) Статистиката е како бикини, тоа најдобро го почувствува Федерер

Она што го направи Ноле, не успеал никој од 1948 година

(ФОТО) Му го сменија и името на Тоблероне во чест на Ѓоковиќ

Ѓоковиќ и Федерер го срушија рекордот на Вимблдон