Нов тежок пораз за Еурофарм Работник: Германците прикажаа моќ и класа

Еурофарм Работник по деби победата од ЕХФ Купот во минатото коло над Некс, го расипа повторно впечатокот откако вечерва во последниот дуел пред домашна публика беше убедливо поразен од Хановер со резултат од 29-17.

Германците комплетно го надиграа составот од Битола кој вечерва комплетно потвфрли како во нападот, така и во одбраната. Хановер немаше милост и знаеше како да ги казни сите грешки на нашата екипа.

Филип Кузмановски со седум гола беше најефикасен во редовите на Еурофарм Работник, додека еден гол помалку даде Остроушко. Кај Германците убедливо прво име беше легендарниот Шпанец, Угалде кој погоди девет пари во мрежата на македонскиот тим.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Комитата Вујо поднесе оставка: Како да работам во клуб, каде играчите немаат пари за сок?

ВИДЕО: Нема пари што можат ова да го платат – врската на Милосављев со публиката во Јане

Дибиров мајсторот објасни како се одјавуваат „МАНГУПИТЕ!“

Парондо: Им симнувам капа на моите ракометари

Карачиќ: Не бев ни свесен што се случува

(ВИДЕО) Емоциите за кои долго ќе се раскажува: Десет минути по мечот, никој не си оди!

ВИДЕО: Моментот кога цел ЈАНЕ САНДАНСКИ експлодира по ударот од 10 метри на Кристопанс

На 60 минути од Келн – Вардар патува во Сегедин со големи +8

ВИДЕО: Кога пеколот во „Јане Сандански“ ќе го вклучи топот на Кристопанс