Нов скандал на Конор Мекгрегор: УФЦ ѕвездата уaпсена во Мајами

Еден од најдобрите борци на денешницата, Конор Мекгрегор заврши за решетки.

Ирецот беше уапсен во Мајами откако пред хотел одзема и скрши телефон на еден фан кој е обидел да го фотографија.

Но не застанал тука. Откако го скршил телефонот, неколку пати го нагазнал со ногата, а потоа остатоците го собрал и заминал од местото.

Меѓутоа Мекгрегор не стигнал далеку. Набрзо полицијата го уапсила и Ирецот заврши  зад решетки со кауција од 12.000 долари.

Ова не е првпат Конор да има проблем со американската полиција. Во април минатата година нападна автобус со УФЦ борци, по што беше уапсен во Њу Јорк.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ТРАГЕДИЈА: За време на тренингот почина носителот на сребро од СП

За „влакно“ ја избегнале трагедијата: Репрезентацијата на Бангладеш била во џамијата – открија како се спасиле

(ВИДЕО) Протече снимка од нападот: Мекгрегор бесен го уништи телефонот на фанот

Доминација на сноуборд клубот ХМКД на државното првенство во Маврово

Незапамтена инвазија на странци во македонската одбојка: Од Бразил, Украина, САД, Австралија, Бугарија….

Крај на кариерата за Кро Коп: Хрватскиот борец имал мозочен удар!

(ВИДЕО) Хабиб бесен како рис повторно влета во рингот откакo брутално беше нокаутиран неговиот братучед

(ВИДЕО) Стравичен пад од кој се леди крвта – крај на сезоната за двократната светска шампионка

Од АМСС со реакција: Шокирани сме од ова што се случи во нашите простории..