Нов малер за Лејкерс: Без Шрудер (речиси) до крајот на сезоната

Во клучниот дел од шампионатот во кој ќе се бори за пласман во плеј-офот, Лос Анџелес Лејкерс ќе биде без еден од своите најдобри играчи.

Денис Шрудер го прекршил анти-ковид протоколот и ќе мора да остане изолиран во следните 10-14 дена.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.