Нов ден, нов малер за српската репрезентација

По повредите на Богдан Богдановиќ, Алекса Аврамовиќ и Немања Бјелица, како и изземањето на Милош Теодосиќ, српската репрезентација би можела на Европското првенство да остане и без уште еден исклучително важен кошаркар.

Медиумите во Србија утринава објавија дека кошаркарот на ЦСКА доживеал повреда на коленото…

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.