Далеку е второто место во АБА 2: МЗТ Скопје убедливо поразен во Белград

Екипата на МЗТ Скопје во рамки на 19. коло во АБА 2-лигата по четири победи во низа забележа пораз во Белград каде што домашната екипа на Динамик славеше со 98-75.

„Металците“ беа достоинствен ривал само во воведната четвртина, додека во продолжение комплетно потфрлија во сите елементи од играта.

Прво име кај составот од Аеродром беше Американецот Вудард кој даде 26 поени додек Бојиќ постигна 15 поени.

До крајот од регуларниот дел од сезоната во втората АБА лига има уште три кола, а следниот натпревар на „Штрковите“ е на 28. февруари кога во Скопје гостува Рогашка. По денешниот пораз нашиот тим има скор од 13-6 и заостанува една победа зад Спарс во битката за второто место на табелата

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Комичниот тајм-аут на Звезда: Коуч, ако стават некој висок на терен…

Човиќ, првиот човек на Ц.Звезда „плаче“ по поразот од Партизан: Како да честитам за нешто што е украдено

Скандал во Ниш: Партизан слави титула, Звездашите одбија да ги примат медалите

(ВИДЕО) Спектакл на Ол стар викендот: Диало го прескокна Шек и победи во забивање

Осман за македонското знаме: Сакав да искажам благодарност и љубов

(ВИДЕО) Блесна македонското знаме на „Ол-старот“ – Осман гордо го носеше

(ФОТО) Секоја чест – Охриѓанецот Чеди Осман на „Ол-старот“ на НБА ќе настапи со македонско знаме

Чудесниот Дончиќ во последен момент сепак ќе се најде на Ол-Стар!?

Давитков го соопшти списокот за одлучувачкиот меч против Романија