Ништо од враќање во Прва лига – Вардар втора година по ред второлигаш

Денес со одигрувањето на последното коло се спушти завесата во двете Втори лиги со што се познати екипите кои се пласираа директно во Прва лига и оние кои ќе играт бараж.

На запад веќе од поодамна беше познато дека Силеск е шампион и ќе биде промовиран во ранг повисоко, а главна дилема беше кој ќе игра бараж, Воска или Вардар.

На крај Вардар извиси и славиот клуб втора сезона по ред ќе игра во Втората лига, додека Воска ќе игра бараж.

Црвено-црните денес на гостување во Дебар одигра 1-1 против Кораб, додека со ист резултат заврши и мечот во Кратово помеѓу Силекс и Воска.

На исто откако Победа во минатото коло го завери првото место, денес непознаница остана исто како и на запад, местото кое води во бараж.

За истото се избори струмичка Беласица која славеше со 1-3 кај Кожуф во Гевгелија, додека Победа со победа во гости кај Слога го завери првото место.