Ништо од Вардар: Ракометарот кој беше желба на „црвено-црните“ заврши кај Кире Лазаров

Репрезентативецот на Босна и Херцеговина Сењамин Буриќ нема да го засили Вардар иако беше една од желбите за пополнување на пикерското место.

Буриќ се реши да се врати во Фанцуија, но не за тимот со кој пред два месеци потпиша договор. Тој откако реши да си замине од ППД Загреб потпиша за Цесон Рен, но во меѓувреме се премисли.

Денес е објавено дека се враќа во старото јато во тимот на Нант каде по една сезона пауза повторно ќе му биде соиграч на Кире Лазаров, а претходно има играно уште и за Горење Велење, Ивиѓаќ и Борац Бања Лука.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Осумина денес парафираа нова верност кон „работниците“

Пановски го објави списокот за ЕХФ шампионатот во Италија

Металург се засили со нов Грузиец -Кбилашвили: Доаѓам во земја во која ракометот е спорт број еден

ВАРДАР ИМА СЕ: Титула, најдобри играчи и – АСИСТЕНЦИЈА НА СЕЗОНАТА!

Директорот на Вардар за новот засилување: Иако е млад, препознавме квалтет кој очекува да доби и потврда

Европскиот шампион со ново засилување: Вардар се засили со Словенец

Голема трагедија во Полска: Ракометарка од Русија се удави во езеро

Конечно: Ракометарите на плажа на последниот меч до прва победа

Голот на Металург ќе го брани екс чуварот на Вардар