Ништо од големото класико во Мадрид: Тим го елиминира Федерер

Храбриот тенисер Доминик Тим го уништи сонот на тениските фанови дека ќе гледаат класико помеѓу Федерер и Новак Ѓоковиќ во Мадрид.

Тим вечерва го совлада Роџер Федерер со 2:1 на турнирот во Мадрид и со тоа приреди мала сензација на терените во Мадрид.

Иако Федерер прв поведе, сепак натпреварот се сврте во корист на австрискиот тенисер Тим.

Сега во полуфиналето Тим ќе игра против Новак Ѓоковиќ, кој денеска успеа да го добие Марин Чилиќ без борба на терен, бидејки го предаде мечот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Знаевме дека Федерер е маестро, но од денес е и магионичар!

(ВИДЕО) Кирјос пак во елемент, сега го разнесе „Ролан Гарос“!

Пораката на Надал до Ѓоковиќ по финалето во Рим

(ВИДЕО) Надал со своите потези го излудуваше Ѓоковиќ, Србинот во еден момент целосно полуде!

Надал освои титула, Ѓоковиќ ја зголеми предноста

Се уште е голем: Надал го преслуша Ѓоковиќ во Рим за титула!

ВИДЕО: Ѓоковиќ повторно ги собра овациите од гледачите поради потегот со момчето

Федерер лут на организаторот во Рим: Зошто не приморувате да играме на вакви услови?

Тони Надал го знае лекот за Кирјос – на комичен начин го искоментира бунтовникот од Австралија