НИКОЛОВСКИ: Би сакал барем една победа од претстојните два меча

Со 33 години, Кирил Николовски ќе биде еден од најискусните во македонската репрезентација во претстојниот квалификациски „прозорец“ на ФИБА.

Некогашниот стандарден член на националниот тим се враќа по пауза од четири години, а како резултат на фантастичната форма во која игра оваа сезона во домашното првенство.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.