Ни Барселона, ни Јувентус: Рајола стигна да го финализира трансферот на Де Лихт

Еден од најдобрите млади дефанзивци во светот Матијс де Лихт до крајот на оваа недела официјално треба да стане „поранешен играч на Ајакс“.

Скај Спортс објави дека неговиот агент Мино Рајола пристигнал во Париз каде треба да го финализира трансферот во ПСЖ. За младиот Холанѓанец беа заинтересирани Барселона и Јувентус, но очигледно победила најбогатата понуда што секогаш е најважно кога работи Рајола.

Де Лихт последната сезона одигра 33 натпревари во холандското првенство и постигна по три гола и асистенции.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пресврт во Париз, Нејмар ги изнел своите барања до ПСЖ

Французинот пресече: Пол погба донесе конечна одлука!

Дали ќе биде тренер на Јувентус? Па Челси го нема уште ослободено од договорот

На свадбата на Рамос денеска, освен Роналдо, не беше присутно уште едно големо име

Гулит за проблемот на Милан последните неколку сезони

Имаше одлична сезона во Арсенал – но сака да си замине поради својата девојка

Откриено колку цигари на ден пуши Сари

(ВИДЕО) Ѕвездата на Јувентус се снимаше со гола жена во кревет !?

Почина човекот кој за малку не го однесе Вардар во ЛШ