Невидено досега: Одби да игра на Ол старот зашто неговиот соиграч не бил избран

Кошаркарот на Мајами Хит е еден од најдобрите во НБА лигата, но нема да го видиме на Ол стар натпреварот што се игра идната недела во Атланта.

Според информациите од САД, тој бил прва опција за замена на повредениот Кевин Дурант, но одлучил да го одбие повикот.

Целиот текст можете да го прочитате на следниот ЛИНК.