Невидена доминација во Евролигата: 53-0 во една четвртина

Екипата на Олимпијакос собори и израмни уште еден рекорд во првата четвртина од денешниот натпревар против Макаби на домашен терен.

Поранешниот тим на Перо Антиќ ги доби првите десет минути со 35-8 што е израмнување на највисоката разлика во првиот квартал од еден натпревар во историјата на Евролигата.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.