Нено – прв асистент во шпанското првенство

Натпреварот против Уникаха во саботата го однесе Нено и меѓу најдобрите индивидуалци во 35. коло од АЦБ лигата.

Македонскиот репрезентативец е најдобар асистент во овој круг со осум додавања за кош. Исто толку има и поранешниот кошаркар на МЗТ Скопје, Александар Цветковиќ, член на Естудијантес, но затоа што Димитријевиќ има подобар вкупен индекс (30), тој се смета за прв додавач.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.