Нема место во Реал за еден од најталентираните шпански кошаркари

Хуан Нуњес беше прогласен за МВП на Европското У20 првенство што летово се одржа во Подгорица, но ни тоа не е доволно за да добие шанса во првиот тим на Реал Мадрид каде ја помина младинската школа.

Иако играше на У20 првенството, а во моментов е на подготовки со сениорската репрезентација на Шпанија за Европското првенство, тој има само 18 години и важи за еден од најголемите таленти во својата земја.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.