Некогаш го чуваше Роналдо, а денеска работи трета смена во лондонска фирма

Роби Рајан се уште има кошмари по мечот од ФА Купот кои го прогонуваат.

Тоа беше најголемиот натпревар во историјата на Милвол. Финалето од 2004. година, во кое Денис Вајс побара од Рајан да го чува тогаш талентираниот Кристијано Роналдо.

“Можев да го завршам уште во првите три или четири минути. Топката беше малку над земјата, а јас можев да го изнесам и него и топката од теренот. Зборуваме за натпревар одигран пред 15 години, така што тогаш можев да го направам тоа”, започна Рајан, а потоа продолжи:

“Луѓето се уште ме прашуваат дали навистина сум го чувал Роналдо. Мојот одговор е секогаш нешто како – Па, се обидов”.

Роналдо тогаш постигна еден од двата погодоци во победата против Милвол. Сепак, по 15 години од тој натпревар Рајан работи ноќни смени во една фирма, па се уште има кошмари потсетувајќи се на тој натпревар.

Тогаш на врата дури ми доаѓаа и луѓе од порно канали. Сакаа да ми платат 10 илјади фунти за да стават некаква реклама на мојот дрес. Нешто поврзано со моето име, но клубот не го дозволи тоа”, вели Рајан.

По ова, тој заврши во Бристол, а начинот на кој е остварен трансферот е навистина чуден.

Вистина е. Синот на еден од скаутите играше Чемпионшип Менаџер и видел дека мојот договор истекува на крајот од сезоната. Тој потоа му се јавил на тренерот и така се преселив таму. Ако не ме приметеше тоа дете, којзнае дали ќе ја продолжев кариерата”, заврши Рајан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Јоаким Лев повторно во елемент со своите потези, овојпат „настрада“ Сане

Икарди се пожалил: Одземањето на капитенската лента е бескорисно понижување

Мајката на Сала е неутешна: Бараме правда, како можеше такво нешто да се случи?

Погба и Реал Мадрид, опцијата е повторно отворена, Бејл би можел да биде клучниот човек

Зидан ја одреди трансфер метата, но веќе на стартот наиде на проблем

Барса им наплаќа 102 фунти на навивачите на Јунајтед за влезница, „Ѓаволите“ жестоко возвратија

Сонува да заигра за Реал, а тврди дека Барса е најдобра во светот

Зарем некој се сомневаше: Меси ја откачи Аргентина за Барса!

Помирување во Интер – Икарди се враќа во екипата