Неговиот придонес е вреднуван од ЕХФ: Дибиров дел од тимот на колото во ЛШ

Сосема заслужено, ракометарот на Вардар, Тимур Дибиров, се најде во тимот на колото во ракометната Лига на шампиони.

Неговиот придонед на мечот во Манхајм кај Рајн Некар Левен, не остана незабележан, па луѓето во ЕХФ го ставија Дибиров во тимот на колото.

Тимот на колото: Жерар, Пухоуски, Јурецки, Абало, Сршен, Колбахер, ДИБИРОВ.

Вардар во следно коло ќе има директна борба за 2. позиција на табелата, бидејки гостува незгодниот Веспрем во Скопје, екипата која ја сруши Барселона минатото коло.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Хаос во Баку: Се крена капак од шахта, го уништи болидот на Вилијамс

Комитата Вујо поднесе оставка: Како да работам во клуб, каде играчите немаат пари за сок?

ВИДЕО: Нема пари што можат ова да го платат – врската на Милосављев со публиката во Јане

Дибиров мајсторот објасни како се одјавуваат „МАНГУПИТЕ!“

Парондо: Им симнувам капа на моите ракометари

Карачиќ: Не бев ни свесен што се случува

(ВИДЕО) Емоциите за кои долго ќе се раскажува: Десет минути по мечот, никој не си оди!

ВИДЕО: Моментот кога цел ЈАНЕ САНДАНСКИ експлодира по ударот од 10 метри на Кристопанс

На 60 минути од Келн – Вардар патува во Сегедин со големи +8