Неговиот придонес е вреднуван од ЕХФ: Дибиров дел од тимот на колото во ЛШ

Сосема заслужено, ракометарот на Вардар, Тимур Дибиров, се најде во тимот на колото во ракометната Лига на шампиони.

Неговиот придонед на мечот во Манхајм кај Рајн Некар Левен, не остана незабележан, па луѓето во ЕХФ го ставија Дибиров во тимот на колото.

Тимот на колото: Жерар, Пухоуски, Јурецки, Абало, Сршен, Колбахер, ДИБИРОВ.

Вардар во следно коло ќе има директна борба за 2. позиција на табелата, бидејки гостува незгодниот Веспрем во Скопје, екипата која ја сруши Барселона минатото коло.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕХФ: Еурофарм немоќен во Битола против Татабања

Парондо: Промашивме многу, Веспрем имаше повеќе свежина кога најмногу требаше

Одлично прво и катастрофално второ полувреме: Вардар загуби од Веспрем среде Скопје!

(ФОТО) „Комити“ со закана – Глави ќе летаат!

Следете го дерби мечот ВАРДАР – Веспрем овде

Мукаетов за приоритетот со кој ќе се избира новиот селектор на репрезентацијата

ЕХФ го „делна“ и Кјелце за инцидентот со Вардар минатиот октомври

Стоилов и Парондо очекуваат тежок меч со Веспрем

Ќе грми во „Јане Сандански“ в сабота – Вардар со убава вест за фановите