(Не)правда на трибини во Минхен: Му го зеде дресот на детето, па му се нафрлија

Баерн Минхен во последното коло од Бундеслигата, успеа да победи против Шалке 04 со 3:1 и на најдобар можен начин да го искористи киксот на Борусија Дортмунд.

Милинонерите иако беа пред победа, пропуштија водство од 3:0 и за 15 минути си го уништија натпреварот.

Баерн завери нова победа, па сега се на само -5 во однос на врвот во Бундеслигата.

По мечот во Минхен, едно младо момче кое чекаше дрес на Кимих, се случи една доста интересна ситуација, еден повозрасен дечко се обиде да му го земе на младиот навивач, па веднаш му се случи правда на трибини, луѓето кои беа во непосредна близина направија жесток притисок со цел да му биде вратен дресот на детето кое навистина го заслужи дресот.