(Не)правда на трибини во Минхен: Му го зеде дресот на детето, па му се нафрлија

Баерн Минхен во последното коло од Бундеслигата, успеа да победи против Шалке 04 со 3:1 и на најдобар можен начин да го искористи киксот на Борусија Дортмунд.

Милинонерите иако беа пред победа, пропуштија водство од 3:0 и за 15 минути си го уништија натпреварот.

Баерн завери нова победа, па сега се на само -5 во однос на врвот во Бундеслигата.

По мечот во Минхен, едно младо момче кое чекаше дрес на Кимих, се случи една доста интересна ситуација, еден повозрасен дечко се обиде да му го земе на младиот навивач, па веднаш му се случи правда на трибини, луѓето кои беа во непосредна близина направија жесток притисок со цел да му биде вратен дресот на детето кое навистина го заслужи дресот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Навивачите на Ливерпул се фанови по порачка – по Јунајтед сега навиваат за друг

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!

Докторот му најавил дека ќе умре, а тој почина следниот ден за време на натпревар