Не играше 424 дена, си обезбеди 47,4 милиони долари

Првиот пик од драфтот во 2010 година, Џон Вол ја искористи опцијата за продолжување на договорот со Хјустон Рокитс за идната сезона во која ќе заработи 47,4 милиони долари.

Платата што тој ќе ја добие претстојната натпреварувачка кампања ќе биде во топ-3 во НБА, а на ваков чекор се одлучи иако не одиграл ниеден меч веќе 424 дена. Последниот настап го забележа на 23 април 2021 година.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.