Не е само СМС: Оле лудо посакува уште еден Србин во Јунајтед

Изминатите денови, медиумите се погласно пишуваат за можноста младиот Сергеј Милинковиќ-Савиќ од Лацио да премине во редовите на Манчестер Јунајтед.

Но ова не е се од „Олд Трафорд“ околу можните трансфери. Имено како што пренесува утровов „Manchester evening news“, тренерот на „црвените ѓаволи“, Оле Гунар Солскјер посакува уште еден интернационалец од Србија

Имено, желба на Норвежанецот е младиот дефанзивец на Фиорентина, Никола Миленковиќ. Интересот за овој Србин и не е некоја ност ако се знае дека уште во јануари го посакуваа, но тогаш понудат од околу 40 милиони евра беше одбиена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се е јасно: Кутињо со својот последен потег потврди дека си заминува од Барселона

ПСЖ си донесе ново засилување – од Борусија Дортмунд

Шкендија шокирана и елиминирана во 91 минута во Скопје: Номе Калју во следната фаза

Агентот на Бејл се огласи за можниот трансфер или позајмица

ВИДЕО: Игуаин и Роналдо на тренинзите, како желка и зајак

Мурињо се шегува со Конмебол: И Роналдо може пред Меси да ја освои Копа Америка

Има и такви фудбалери: Ја одби Барселона за да остане во Манчестер Јунајтед

Екс фудбалерот на Арсенал: Не знаев што правам при трансферот во Барселона

Во Тотенхем, Покетино го претстави Покетино!