Не е само СМС: Оле лудо посакува уште еден Србин во Јунајтед

Изминатите денови, медиумите се погласно пишуваат за можноста младиот Сергеј Милинковиќ-Савиќ од Лацио да премине во редовите на Манчестер Јунајтед.

Но ова не е се од „Олд Трафорд“ околу можните трансфери. Имено како што пренесува утровов „Manchester evening news“, тренерот на „црвените ѓаволи“, Оле Гунар Солскјер посакува уште еден интернационалец од Србија

Имено, желба на Норвежанецот е младиот дефанзивец на Фиорентина, Никола Миленковиќ. Интересот за овој Србин и не е некоја ност ако се знае дека уште во јануари го посакуваа, но тогаш понудат од околу 40 милиони евра беше одбиена.