Навивачите на ПСЖ направија журка среде Манчестер пред мечот на „Олд Трафорд“

Навивачите на ПСЖ пристигнаа во Манчестер со цел да го бодрат својот клуб против Манчестер Јунајтед во мечот од осминафиналето од Лигата на шампионите.

Двете екипи вечерва го играат првиот меч од осминафиналето, а навивачите на ПСЖ пристигнаа во голем број со цел да го поддржат својот клуб кој на овој меч ќе биде драстично ослабен.

Тренерот Тухел нема да може да смета на Кавани и Нејмар, но навивачите секако ќе се обидат да помогнат тие отсуства да не се почувствуваат.

Тие во текот на денешниот ден направија вистинска „лудница“ во Манчестер, а британските медиуми пренесуваат дека немало никакви поголеми инциденти и дека се било добро „покриено“ од страна на полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ако нема ЛШ следната сезона – триото ѕвезди си оди на лето од Јунајтед

(ФОТО) Протече изгледот на новиот дрес на Јувентус: Навивачите во неверување

Објавена листата на најлоши засилувања во Премиер лигата: На врвот играч на Јунајтед

(ВИДЕО) Згодна Македонка минала романтичен викенд со Роналдињо

Топ4 е во рацете на Арсенал – топчиите некомплетни на гостувањето кај Волвс

Британците тврдат: Односите меѓу Клоп и овој играч паднаа, на повидок трансфер во Реал Мадрид

На Нејмар каменот му дојде одблиску, од Париз – Бразилецот може да се налути

Хендикеп за Сити пред пресметката со Јунајтед – повредата ја потврди и Пеп

Лоша вест за Лидс Јунајтед: Џани ја „заврши“ сезоната