ФОТО: Навивачите на Аталанта гневни – Лотито мафија го штити Лацио, ова беше пенал!

Вечерва се игра финалето од Купот на Италија, помеѓу екипите на Аталанта и Лацио.

По првиот дел на оваа средба резултатот е оној почетниот, 0:0.

Но се можеше да биде поразлично од ова, доколку беше досуден пенал за Аталанта.

На социјалните мрежи може да се видат коментари од гневни навивачи на клубот од Бергамо, кои сметаат дека судиите ова не смееле да го досудат бидејки биле во договор со Лотито кој го нарекуваат мафија.

За волја на вистината, постоеше ВАР момент, но не беше ништо досудено.