ФОТО: Навивачите на Аталанта гневни – Лотито мафија го штити Лацио, ова беше пенал!

Вечерва се игра финалето од Купот на Италија, помеѓу екипите на Аталанта и Лацио.

По првиот дел на оваа средба резултатот е оној почетниот, 0:0.

Но се можеше да биде поразлично од ова, доколку беше досуден пенал за Аталанта.

На социјалните мрежи може да се видат коментари од гневни навивачи на клубот од Бергамо, кои сметаат дека судиите ова не смееле да го досудат бидејки биле во договор со Лотито кој го нарекуваат мафија.

За волја на вистината, постоеше ВАР момент, но не беше ништо досудено.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Реванш за минатата сезона: Драгон преку Тиверија до Куп титула

Иако е крај на сезоната – еден фудбалер на Јунајтед остана да тренира и понатаму: На одмор ќе оди со личен тренер

(ФОТО) Фотката од финалето на Купот на Србија го обиколи цел свет

Арсенал наскоро ќе го претстави првото засилување, а навивачите се огорчени

„Ѓаволите“ разоткриени: Ова е првиот неуспех на Јунајтед во летниот преоден рок

Како ќе изгледа составот на Аргентина на Копа Америка по фијаското на Мундијалот?

Во Сити се изнервираа: Престанете со лагите!

Како изгледа патувањето до Баку за Англичаните: Осум дена, четири лета, 24 часа со воз…

Ништо не се знае во ПСЖ – ни дали ќе останат Мбапе и Нејмар!