Натпреварот што мора да се добие…

Ако досега македонската јуниорска репрезентација не чувствуваше голем резултатски притисок на Европското првенство во Измир, од денеска повеќе не е така.

По синоќешниот пораз од Шпанија, Македонија ја почнува борбата за опстанок, односно избегнување на едно од последните три места на конечната табела.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.