Нагелсман: Замените ни донесоа бод

Селекторот на селекцијата на Германија, Јулијан Нагелсман, вели дека неговиот состав заслужил бод на вчерашниот меч со Швајцарија кој заврши 1:1. „Панцирите“ се спасија од пораз во финишот со голот на Филкруг.

– Постоеше ризик да загубиме преку контра, но го заслуживме бодот. Направивме многу работа за да изедначиме. Тактички игравме добро. Многу е значајно замените да донесат резултат и да даваат голови, потенцираше селекторот на домаќинот на ЕП.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО