Нагелсман на Ноук Камп бараше играч десет минути

Баерн со стил ја започна новата сезона во Лигата на шампионите. Барселона беше поразена со убедливи 0: 3.

Баварците беа многу посилен и подобар ривал и на крајот заслужено славеа. Томас Милер постигна гол во првото полувреме, а потоа Роберт Левандовски.

Интересна сцена беше видена во второто полувреме од натпреварот кога Јулијан Наглесман бараше играч десет минути за да може да го воведе во играта.

Планот беше Серж Гнабри и Кинглси Коман да влезат во игра во исто време, сепак Коман „се загуби“ на Ноу Камп.

Имено, француската офанзива исчезна десет минути затоа што мораше да оди во тоалет бидејќи кога се јавува природата, нема смисла телото да страда.

„Кингсли имаше проблеми со стомакот непосредно пред да треба да влезе во игра“, објасни Нагелсман.

“Затоа моравме да бидеме малку трпеливи со промената, Коман беше во тоалетот. Кога се врати, го воведовме натеренот”, додаде младиот експерт.

Гнабри влезе во игра во 69. минута наместо Мусиале, додека Коман влезе на теренот во 82. минута кога го замени Сане.