Надал рутински против Ебден до 3. коло на Австралија Опен

Шпанецот Рафаел Надал лесно успеа да го победи својот противник во 2. коло од Австралија Опен и да го добие со 3:0.

Надал рутински го одработи триумфот 6-3, 6-2 и 6-2 против Метју Ебден и се пласираше во третото коло од турнирот во Австралија.

Следната пречка на Надал во А встралија ќе биде подобриот од дуелот меѓу Лаксонен и Де Минаур.

Нешто пред мечот на Надал, победи остварија и Григор Димитров над Пабло Куевас и Роџер Федерер против Британецот Еванс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СКАНДАЛОЗНО: Веќе не се сокрива дека се мести за Федерер – оваа изјава е доказ за тоа

(ФОТО) Досега невидена фотографија од Ѓоковиќ како дете – Ноле комплетно ги изненади фановите

Надал: Зошто немав план Б против Ѓоковиќ во Мелбурн

(ФОТО) Руската тенисерка се соблече потполно гола

Бекер открива како го форсирал Ѓоковиќ да го победува Надал

Новак, па зарем Владимир Путин е човек кој може да биде одбиен?

Тони Надал сакаше да ја каже вистината, но сепак му фати и сеир на Рафа Надал!

Податокот кој Ѓоковиќ треба да го оствари доколку сака да го мине Федерер во водство на АТП

Јубилеј за Федекс: На денешен ден пред 15 години почна неговиот поход во „белиот спорт“