Надал после поразот од Ѓоковиќ на Австралија Опен ја донесе најважната одлука во животот

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал одлучи да ја запроси својата долгогодишна девојка Чиск Перељо со која е во врска полни 14 години, со мала криза која ја имаа во 2014 годна кога се шпекулираше дека раскинале.

Како што пренесуваат шпанските медиуми, Надал одлучил јавно да објави дека ќе се венча само ден по поразот на Австралија Опен од Новак Ѓоковиќ.

Но Надал чекаше се до поразот од Ѓоковиќ во Австралија Опен за да го објави овој момент во јавноста и дека годинава ќе се венча.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓоковиќ е машина, Надал шампион, но се знае кој е најдобар на сите времиња!

Тони Надал предвидува колку уште ќе игра неговиот внук

Проблем за Лајовиќ пред финалето во Монте Карло: Ако треба и прстот ќе си го отсечам!

Уште една сензација во Монте Карло: По Ѓоковиќ, елиминиран и Рафа Надал

Ѓоковиќ не може титула да освои, а сепак ја зголемува предноста

Ѓоковиќ елиминиран од Монте Карло, но потенцира зошто не е разочаран и која е неговата главна цел

Надал потешко од очекувањата до полуфинале во Монте Карло

Надал ги загрижува фановите поради болките кои ги има

(ФОТО) Протече фотка од меѓуножјето на Серена Вилијамс