Надал после поразот од Ѓоковиќ на Австралија Опен ја донесе најважната одлука во животот

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал одлучи да ја запроси својата долгогодишна девојка Чиск Перељо со која е во врска полни 14 години, со мала криза која ја имаа во 2014 годна кога се шпекулираше дека раскинале.

Како што пренесуваат шпанските медиуми, Надал одлучил јавно да објави дека ќе се венча само ден по поразот на Австралија Опен од Новак Ѓоковиќ.

Но Надал чекаше се до поразот од Ѓоковиќ во Австралија Опен за да го објави овој момент во јавноста и дека годинава ќе се венча.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СКАНДАЛОЗНО: Веќе не се сокрива дека се мести за Федерер – оваа изјава е доказ за тоа

(ФОТО) Досега невидена фотографија од Ѓоковиќ како дете – Ноле комплетно ги изненади фановите

Надал: Зошто немав план Б против Ѓоковиќ во Мелбурн

(ФОТО) Руската тенисерка се соблече потполно гола

Бекер открива како го форсирал Ѓоковиќ да го победува Надал

Новак, па зарем Владимир Путин е човек кој може да биде одбиен?

Тони Надал сакаше да ја каже вистината, но сепак му фати и сеир на Рафа Надал!

Податокот кој Ѓоковиќ треба да го оствари доколку сака да го мине Федерер во водство на АТП

Јубилеј за Федекс: На денешен ден пред 15 години почна неговиот поход во „белиот спорт“