Надал го збриша Баутиста Агут па си закажа дуел со Димитров

Шпанецот Рафаел Надал без посериозно проблеми успеа да го сруши сонародникот Баутиста Агут со 2:0 во сетови (6:1, 6:1).

Апсолутно надмоќен беше Рафа Надал, што се гледа и по остварениот резултат на оваа средба.

Мечот веќе беше решен за еден час игра, Баутиста Агут толку можеше, бидејки со себе носи и повреда со која игра на турнирот во Монте Карло.

Надал сега во следната фаза го очекува дуел против бугарскиот тенисер Григор Димитров.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ФОТО: Серена е вистинска „сирена“ надвор од терените!

(ФОТО) Дали предноста на Ѓоковиќ е тоа што десната рака му е подолга од левата!?

Ноле откри каде одмара по Вимблдон – Охрид ќе почека барем уште некое време

Сега се е јасно: Постои оправдана причина зошто публиката не го сака Ѓоковиќ

Постои „оправдана“ причина зошто публиката не го сака Ѓоковиќ

Убедливо прв: Познато колку заработил Ѓоковиќ , но и неговите браќа од тенисот

Тони Надал околу тоа за кој навиваше Рафа во финалето на Вимблдон

(ФОТО) Цензура на најако: За медиумите во Албанија не постои Ѓоковиќ

Ноле по новата титула на Вимблдон ги израдува фановите во Македонија